Ziņojums Nr. 9628

Papildu informācija

Statuss atrisināts
Organizācija VVD
Pieteikuma datums: 2020.12.21 11:12
GPS koordinātes: 23.20787, 56.7001 +/- 8.576m
Apstiprināts: 2020.12.21
Pieņemts izvērtēšanai:
Atrisināts: 2020.12.23
Atrisināšanas ilgums: 1 d.

Bildes

Ziņojuma apraksts

Saimniecība aizstrautniekos piesārņo grāvi. Grāvī ūdens ir tumšā formā,nedaudz saputojies, un ar smaku. iespejams Tiek iepludīnati kūtsmēsli vai arī kautkas no skābbarības bedrēm.

Apstiprinātāja komentāri

Paldies, ziņojums saņemts.

Inspektora komentāri

Grāvja piesārņojums saistīts jau ar iepriekš saņemtajām sūdzībā 09.11.2020. un 26.11.2020., kad Pārvalde veica grāvja apsekošanu pie saimniecības Aizstrautniekos un vairākās vietās grāvja tālākā posmā.
+
Grāvja tālākajos posmos ūdens virskārtā konstatētas baltas krāsas nogulsnes un tuvumā jūtama smaka, bet pie saimniecības Aizstrautniekos tuvumā esošajā grāvja daļā bija redzams, ka tie ir aizauguši un uz ūdens virsmas bija novērojama makrofītu savairošanās, kas liecina par paaugstinātu biogēno elementu koncentrāciju un to, ka piesārņojums grāvī ieplūdis kādu laiku atpakaļ.
+
Pārvalde pārbaudē konstatēja saimniecības darbības teritorijā Aizstrautniekos skābbarības sulas noplūdi un ierosināja administratīvā pārkāpuma lietvedību. Uzņēmums 25.11.2020. sniedzis informāciju, ka pēc pārbaudes ir veicis skābsulas savākšanas sistēmas tīrīšanu un novērsta tālāka apkārtējās vides piesārņošana ar skābsulu.
+