Ziņojums Nr. 8382

Papildu informācija

Statuss atrisināts
Organizācija VVD
Pieteikuma datums: 2020.09.11 08:09
GPS koordinātes: 24.24679, 56.97753
Apstiprināts: 2020.09.11
Pieņemts izvērtēšanai:
Atrisināts: 2020.09.15
Atrisināšanas ilgums: 4 d.

Bildes

Ziņojuma apraksts

Velnezers, Rīga

Apstiprinātāja komentāri

Paldies, Jūsu ziņojums ir saņemts.

Inspektora komentāri

Pārvalde 11.09.2020. veica Rīgā esošā Velnezera, apsekošanu. Tika konstatēts, ka aptuveni 2,5 m platumā un 7 m garumā, pie ierīkotas pludmales, uz ūdens virsmas izveidojusies viskoza tumšipelēka kārta. Aplūkojot substances sastāvu, Pārvalde secina, ka tā ir organiskas izcelsmes viela, iespējams dūņas. Pārvalde novēroja, ka šo substanci labprāt ēd meža pīles. Veicot apsekošanu apkārt Velnezeram, pretējā krastā no pludmales tika konstatēts vecs notekūdeņu kolektors ar izvedi ezerā. Kolektora akas vāks ir ticis noņemts, tādējādi, visticamāk, ar lietus palīdzību ir iekaloti kolektorā esošo nogulumu daļas(putekļi, dūņas, augsne), kas veidoja šo konstatēto virskārtu. Apsekojot ezera teritoriju, nonākot atpakaļ pie pludmales, no konstatētās substances bija palicis ļoti mazs, jo meža pīles to jau bija apēdušas.