Ziņojums Nr. 7380

Papildu informācija

Statuss atrisināts
Organizācija Siguldas novada pašvaldība
Pieteikuma datums: 2020.06.14 09:06
GPS koordinātes: 24.87821, 57.16525 +/- 4.0m
Apstiprināts: 2020.06.14
Pieņemts izvērtēšanai:
Atrisināts: 2020.06.15
Atrisināšanas ilgums: 1 d.

Bildes

Ziņojuma apraksts

nenopļauti latvāņi

Apstiprinātāja komentāri

Paldies, Jūsu ziņojums ir saņemts!

Inspektora komentāri

Labdien!
Siguldas novada pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldes darbinieki 15.06.2020. apsekojuši ar latvāņiem invadēto teritoriju, kas norādīta Vides SOS ziņojumā Nr.7380, informēs zemes īpašniekus par nepieciešamību veikt latvāņu ierobežošanas pasākumus.
Gadījumā, ja latvāņu ierobežošanas pasākumi netiks veikti un latvāņi ziedēs, Siguldas novada pašvaldības policija uzsāks administratīvā pārkāpuma procesu, zemes īpašnieks/i tiks saukti pie administratīvās atbildības par invazīvās augu sugas ierobežošanas pasākumu neveikšanu likuma noteiktajā kārtībā.
Informācijai: Saskaņā ar Ministru kabineta 2008.gada 14.jūlija noteikumu Nr.559 „Invazīvo augu sugas – Sosnovska latvāņa – izplatības ierobežošanas noteikumi” 26.punktu, ja ar latvāni invadētajā teritorijā personai piederošajā zemes vienībā ir konstatēts latvāņa augs ar izveidojušos ziedkopu, tiek uzskatīts, ka latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumi nav veikti.