Ziņojums Nr. 3036

Papildu informācija

Statuss atrisināts
Organizācija Valsts augu aizsardzības dienests
Pieteikuma datums: 2019.06.11 12:06
GPS koordinātes: 26.69492, 56.86149 +/- 3.0m
Apstiprināts: 2019.06.11
Pieņemts izvērtēšanai:
Atrisināts: 2019.07.18
Atrisināšanas ilgums: 6 d.

Bildes

Ziņojuma apraksts

Labdien! Uz lauka ar kadastra numuru 70820010033 Madonas nov. Ošupes.pag. 2.jūnijā ap.plkst.15.00 tika veikta miglošana graudaugiem konkr. auzām. Pats fakts neko neizraisītu, ja tiktu ievēroti noteikumi, bet tobrīd vēja stiprums šeit pārsniedza pieļaujamo, tas bija 16 un vēja virziens gāja pāri pieguļošajai zemei un arī dārzam. To var redzēt šobrīd uz blakus miglotajam laukam augošajiem krūmiem, ābelēm citiem kokiem mūsu īpašumā. Starp manu dārzu un lauku ir iebraucamais ceļš, piederošs mūsu īpašumam, bet tas jau nevar nekādi darboties kā aizsargjosla. Zinu, ka ķīmiskais līdzeklis ir nokļuvis arī manā mazdārziņā augošajos augos. Pati nelietoju nekādus ķīmiskās aizsardz. līdzekļus un gribu audzēt ğimenei ekoloğiski tīrus dārzeņus, tādēļ esmu sarūgtināta, ka var atļauties rīkoties šādi, nebrīdinot un neievērojot vēja virzienu un galvenais pieļaujamo vēja ātrumu, smidzināt lauku blakus mūsu mājām.

Apstiprinātāja komentāri

Paldies, Jūsu ziņojums ir saņemts!

Inga Piese
Valsts vides dienesta
vecākā eksperte

Inspektora komentāri

Pamatojoties uz saņemto informāciju, Valsts augu aizsardzības dienests veica operatīvo pārbaudi par normatīvo aktu ievērošanu, lietojot augu aizsardzības līdzekļus. Pārbaudē tika konstatēti pārkāpumi un ir uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietā