Ziņojums Nr. 1597

Papildu informācija

Statuss atrisināts
Organizācija Valmieras reģionālā vides pārvalde
Pieteikuma datums: 2016.07.31 09:07
GPS koordinātes: 24.34493, 57.74153 +/- 5.0000m
Apstiprināts: 2016.08.01
Pieņemts izvērtēšanai: 2016.08.01
Atrisināts: 2016.09.09
Atrisināšanas ilgums: 8 d.

Bildes

Ziņojuma apraksts

Šī ir vieta, kurā pa taisno bez filtrācijas tiek ievadīta kanalizācija tieši jūrā. Pa vasaru šī Jūrmala pārvēšās par sūdu bedri īpaši dienās, kad vējš sanes kanalizācijas biezumus pludmalē. Es personīgi savus bērnus nelaižu peldēties, lai nesaslimst ar bīstamām infekciju slimībām. Vietējie iedzīvotāji man stāstīja, ka Salacgrīvas mērs Dagnis Straubergs pats atzinis iedzīvotāju sapulcē 2013. Gadā, ka patiešām šajā vietā tiek laista kanalizācija pa tiešo jūrā. Tagad ir 2016. Gads un nekas nav mainījies. Kādēļ nekas netiek darīts, lai likvidētu šo noziegumu pret dabu? Lūdzu izskatiet šo jautājumu augstākajā līmenī, nevis kārtējo reizi pārsūtiet Salacgrīvas pašvaldībai, kurai nav nekāda interese, kas notiek apkārt.

Apstiprinātāja komentāri

Paldies, Jūsu ziņojums saņemts! Pateicamies par modrību!
---------------------------
Santa Andrjuhina
operatīvā dežurante
E – pasts: santa.andrjuhina@vvd.gov.lv
Tel. 6 70 84 211
Mob.2 6 33 88 00

Inspektora komentāri

Jautājuma un problēmas būtība nav mainījusies. Šis piekrastes posms ir viens no tiem, kur katru vasaru ir redzamas un organoleptiski jūtamas jūrā notiekošo eitrofikācijas procesu sekas. Salacgrīvas novada pašvaldībā, līdzīgi kā citās pašvaldībās, decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanas organizācija un uzraudzības sistēma ir pilnveidojama, taču konkrētajā gadījumā iemesls ir izskaloto aļģu uzkrāšanās un sadalīšanās. Diemžēl, cilvēki ar savu saimniecisko darbību un ikdienas paradumiem, daudzu gadu garumā ir veicinājuši eitrofikācijas procesu jūrā norises intensitāti.